CLASS 7A BOYS

First team

Garrison Brooks, Auburn, Sr., C, 6-10

Tevin Brown, Fairhope, Sr., G, 6-5

Jamal Johnson, Spain Park, Sr., G, 6-4

Myreon Jones, Huffman, Jr., G, 6-3

Trendon Watford, Mountain Brook, So., F, 6-8

Second team

Travarus Carroll, Huffman, Jr., G, 6-2

Jamari Blackmon, Hoover, Jr., G, 5-11

Denver Jones, Buckhorn, So., G, 6-3

Hunter Preston, Theodore, Sr., C, 6-6

Justyn Ross, Central-Phenix City, Jr., F, 6-4

Third team

JohnDatric Butler, Lee-Montgomery, Sr., G, 5-10

Sean Elmore, Mountain Brook, Sr., G, 6-2

Deonte Jones, Gadsden City, Sr., G, 6-2

Demarkus Lampley, Central-Phenix City, Sr., G, 6-1

Mac Smith, Vestavia Hills, Sr., G, 6-0

Honorable mention

Airen Brooks, Smiths Station, Sr., F, 6-5

J.P. Fletcher, Sparkman, Sr., G, 5-11

Marlon Williams, McGill-Toolen, Sr., F, 6-1

Coach of the year

Patrick Davis, Vestavia Hills

CLASS 6A BOYS

First team

Javan Johnson, Austin, Sr., G, 6-6

Wanya King, Fort Payne, Sr., G, 6-1

Kira Lewis, Hazel Green, So., G, 6-3

Alex Reese, Pelham, Sr., F-C, 6-9

Jared Sherfield, Paul Bryant, Jr., G, 6-4

Second team

Terrin Atkinson, Spanish Fort, Sr., G, 6-1

Jon Brown, Helena, Sr., G-F, 6-4

Deontaye Buskey, Daphne, Sr., G, 6-1

Seth Williams, Paul Bryant, Jr., F, 6-3

Xavier Williams, Parker, Jr., C, 6-9

Third team

Terrell Harris, Northview, Sr., G, 5-10

Jalen Jordan, Clay-Chalkville, Sr., G, 6-3

Orion Morris, Pinson Valley, Jr., G, 5-10

Tyrique Purvis, Decatur, Sr., G, 6-3

Jason Scott, Austin, Sr., G, 5-7

Honorable mention

Trey Jemison, Homewood, Sr., C, 6-9

Jason King, Parker, Jr., G, 6-1

Eugene Leonard, Oxford, So., G, 6-0

Coach of the year

Shon Peck-Love, Paul Bryant

CLASS 5A BOYS

First team

Kobe Brown, Lee-Huntsville, So., G, 6-6

Tony Johnson, Eufaula, Jr., G, 6-3

John Petty, Mae Jemison, Sr., G, 6-5

DeJonte Thomas, Faith Academy, Jr., G, 5-10

Jacorey Turnipseed, Sumter Central, Jr., G, 5-9

Second team

Ashton Duncan, Talladega, Jr., G, 5-10

Sam Knowlton, Corner, Jr., C, 6-7

B.J. Lancaster, Central-Tuscaloosa, Jr., G, 6-2

Bailey Motes, Russellville, Sr., G, 6-0

C.J. Williamson, Guntersville, Jr., F, 6-3

Third team

Malik Burnett, Lee-Huntsville, Sr., G, 6-2

Logan Foutz, Faith Academy, Jr., G, 6-3

Josh Roberts, Charles Henderson, Sr., C, 6-8

Charles Warren, Greenville, Sr., G, 6-3

Shakari Williams, Demopolis, Sr., G-F, 6-6

Honorable mention

La Darius Carter, Sumter Central, Sr., G, 5-9

Fred Dickerson, Talladega, Jr., G, 5-10

Brandon Nicholas, Mae Jemison, So., G, 6-2

Cameron Tucker, Wenonah, So., G, 6-2

Coach of the year

Chucky Miller, Talladega

CLASS 4A BOYS

First team

Isaac Chatman, Cordova, Jr., F-C, 6-6

Herb Jones, Hale Co., Sr., G, 6-7

Ladarius Knight, Ashford, Jr., G-F, 6-5

Michael McGuirk, White Plains, Sr., G, 6-4

Myles Parker, Madison Academy, Sr., F, 6-7

Second team

Kaddell Perry, Hale Co., Sr., G, 5-10

DeAndre Robinson, Monroe Co., Sr., C, 6-5

Devon Robinson, Escambia Co., Sr., G, 5-10

Payton Stovall, Winfield, Sr., G, 6-0

Syheem Young, Childersburg, Sr., G, 6-2

Third team

Devaughn Beason, Saks, Jr., G, 5-11

Corey Bowen, Fayette Co., Sr., F, 6-3

Brant Evans, Holtville, Sr., G, 5-10

Kolbi Fuqua, Cordova, Jr., F, 6-3

Josh Strozier, Holt, Jr., G-F, 6-5

Honorable mention

B.J. Barker, Catholic-Montgomery, Jr., G, 5-11

Collin Blanchard, Madison Academy, Sr., G, 6-1

Trey Bonham, UMS-Wright, Fr., G, 5-9

Macey Carr, White Plains, Sr., G, 6-2

Coach of the year

Anthony Hayes, Monroe Co.

CLASS 3A BOYS

First team

Kendal Cotner, East Lawrence, Jr., C, 6-7

Shy Cunningham, Midfield, Sr., G, 6-4

Drew Jones, Holly Pond, Sr., G, 6-4

Da'Shaunte Smith, Montevallo, Sr., G-F, 6-5

Kam Woods, Midfield, Fr., G, 5-9

Second team

Jeffery Armstrong, Plainview, Jr., G, 5-11

Blake Hanson, Wellborn, Sr., G, 6-2

Omar Jolly, New Hope, Sr., G, 5-11

Caden Millican, Plainview, So., F, 6-2

Collin Woods, Oakman, Sr., G, 5-11

Third team

Kobe Bradley, Hillcrest-Evergreen, Jr., G, 5-7

Jeffrey Griffin, Mobile Christian, Jr., F, 6-4

Juhmir Lampley, Pike Co., Sr., G, 5-9

Cooper Meadows, Prattville Christian, So., G-F, 6-4

Kainan Pouncey, Daleville, Sr., G-F, 6-2

Honorable mention

Carson Crowe, American Christian, Jr., G, 6-3

Luke Graham, Plainview, Sr., C, 6-5

Kade Grant, Geneva, Sr., F, 6-3

Bailey Smith, Holly Pond, Sr., G, 5-10

Coach of the year

Robi Coker, Plainview

CLASS 2A BOYS

First team

Khalil Johnson, Cleveland, Sr., G-F, 6-9

Emanuel Littles, Lanett, Jr., C, 6-7

Anquaevious Pollard, Lanett, Jr., G, 6-6

Jatarvious Whitlow, LaFayette, Sr., G, 6-0

C.J. Yarbrough, Tanner, So., G, 6-3

Second team

Zack Alford, Goshen, Jr., G, 5-10

Stephen Campbell, Vincent, Sr., G, 6-0

Christian Fortner, Thorsby, So., G, 6-4

Zach Garcia, Samson, Sr., G, 6-1

Mark Wilcox Jr., St. Luke's, Jr., F, 6-4

Third team

Rushad Delgado, Asbury, Sr., F, 6-2

Jesse Lee, Cold Springs, Sr., G, 5-9

Andre Little, West End-Walnut Grove, Sr., F, 6-0

Antwan Powell, R.C. Hatch, So., G, 5-11

Malik Smith, Sheffield, Sr., G, 6-2

Honorable mention

Will Jones, Westbrook Christian, Sr., G, 5-11

Christian Peterson, St. Bernard, Jr., G, 6-0

Markeith Williams, Barbour Co., Sr., F, 6-2

Coach of the year

Ski Anderson, Sheffield

CLASS 1A BOYS

First team

Malik Cox, South Lamar, Jr., C, 6-5

Taquavian Drake, Wadley, Jr., F-G, 6-0

D.J. Heath, Sacred Heart, Sr., G, 6-1

Kevion Nolan, Sacred Heart, Sr., G, 6-2

Diante Wood, Sacred Heart, Jr., G-F, 6-4

Second team

Caden Davidson, Coosa Christian, Sr., G, 6-3

Zach Isbell, Woodville, Sr., C, 6-5

Tommy Murr, Lindsay Lane, Fr., G, 5-10

Jordan Sims, Skyline, Sr., G, 6-0

Ja'Michael Stallworth, Georgiana, Jr., G, 6-0

Third team

Riley Austin, Spring Garden, Jr., G, 5-11

Noah Boler, Decatur Heritage, So., C, 6-7

Dequan Charleston, Linden, Sr., G, 6-0

Chase Gore, South Lamar, Jr., G, 6-1

Robert Scott, Pleasant Home, Jr., G, 5-11

Honorable mention

Mason Bragwell, Belgreen, So., F, 6-6

Anthony Jones, Sweet Water, Sr., C, 6-6

Coach of the year

Chris Tucker, South Lamar

AISA BOYS

First team

Artavious Billups, Macon-East, Sr., G, 6-1

Lee Crawford, East Memorial, Jr., G, 5-5

Ja'Marques Darien, Tuscaloosa Academy, Jr., G, 5-11

Trip Day, Glenwood, Sr., F, 6-8

Xavier Heidelberg, Russell Christian (Miss.), Sr., G, 5-11

Second team

Xaviar Coleman, Bessemer Academy, Jr., G, 6-0

Slate Garmany, Macon-East, Sr., G, 6-0

Morgan King, Crenshaw Christian, Sr., G, 6-1

Jordon Parks, Autauga Academy, Sr., F, 6-4

Chester Pruitt, Evangel Christian, Jr., G, 6-0

Third team

James Beck, Glenwood, Sr., G, 5-11

Scott Carlisle, East Memorial, Sr., F, 6-5

Keagan Guthrie, Jackson Academy, Sr., F-C, 6-5

Devon McCree, Abbeville Christian, Sr., F, 6-3

Davis Thompson, Lee-Scott, Sr., F, 6-3

Honorable mention

Thomas Dismukes, Eastwood, Sr., C, 6-4

Fred Flavors, Escambia Academy, Jr., G, 5-11

Jerimiah Hall, Russell Christian (Miss.), Sr., F, 6-4

Stone Riley, Sparta Academy, Sr., F, 6-1

Coach of the year

Kerwin Washington, Evangel Christian